Mayo Bakımı

Sentetik bir kumaş türü olan mayo kumaşları çok kolay deforme olabilme özelliğine sahiptir. Özellikle çocuklarımız deniz kenarında, kumda oynamayı çok sever. Bundan kaynaklanan doğal sürtünme ve tuzlu su mayoya zarar verir. Özellikle klorlu havuzdan ve deniz suyundan çıktıktan sonra bolca durulamanız gerekir.

Gün içinde de direkt güneş altında kurutmak yerine, gölgede rüzgarlı bir yere asabilir veya kurutabilirsiniz. Gün bitiminde mayoların içindeki astar kumaşı olan bölgeyi beyaz sabun yardımı ile temizlemeniz, ılık suda durulamanız, kesinlikle deterjan kullanmamanız gerekmektedir.

Çamaşır makinesinde de yıkama yapmamalı sınız. Eger fosforlu renklere sahip bir mayo kullanılıyorsa sadece soğuk suda durulayıp, gerekiyorsa beyaz sabun yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bu şekilde uygulama yapmazsanız, ertesi seneye bazı bölgeleri erimiş, renkleri soluk ve lastikleri gevşemiş bir ürün ile baş başa kalırsınız.

Mayoya, iyi bir kıyafete gösterilen ilgi kadar özenle bakmalıyız. Mayo hangi marka olursa olsun, eğer gerekli bakım önerilerine dikkat ederseniz, çok uzun yıllar kullanabilir ve tasarruf edebilirsiniz.

Mayonuzu, her kullanmadan sonra bir-iki saat içinde elde, soğuk suda ve yumuşak bir sabunla yıkayın. Güneş yağları, havuzlardaki klor gibi kimyasal maddeler ve tuzlu su, mayonun esnek yapısına ve kumaşına zarar verir. Bu yüzden, mayonuzu mümkün olduğu kadar çabuk yıkamanız gerekiyor. Mayonun suya basılması, çamaşır makinesinde yıkanması, kurutma makinesinde kurutulması ve ıslakken başka giysilerle yıkanması tavsiye edilmiyor.

Mayonuzu sıkmadan kurumaya bırakın. Güneş ışığı, kumaş renginin solmasına neden olacağından, mayonuzu uzun süre güneşte bırakmayın. Sıcak su mayolara zarar verir. Bu nedenle mayonuzu sıcak su havuzlarında ve kaplıcalarda kullanmayın.

Burcuna Göre Mayonu Seç

Karakteristik özelliklerimizi ortaya koyan burçlar, günümüzde o kadar popüler hale geldi ki artık insanlar burçlarına bakmadan hiçbir şey yapamaz duruma geldi.

Diyetten hediye seçimine kadar herşey burç seçimine göre gerçekleşiyor. Burçlarımız giyim tercihlerimizi bile etkiliyor. Peki tam da deniz mevsimi başlamışken ve siz onlarca seçenek arasından hangi mayoyla plajlarda arz-ı endam edeceğinizi düşünürken burçlara göre önerilerimize bakmaya ne dersiniz?

Koç

İdeal renkleri: Alev kırmızısı, parlak kırmızılar

Girdiği her ortamda enerjisiyle dikkat çeken Koç kadını canlı, hareketli ve renkli kişiliğiyle tanınır. ılgi odağı olmaya alıştığından genellikle parlak ve canlı renkleri tercih eder. Bu renkler enerjisini ve iddialı karakterini en iyi şekilde yansıtır. Giyimine ve güzelliğine özen gösteren Koç, alışverişe son derece düşkün ve bu konuda oldukça bonkördür.

Boğa

İdeal renkleri: Açık pembe, açık yeşil, uçuk mavi, krem

Tam bir keyif burcu olan Boğa, daha çok yemeye içmeye, gezmeye para harcayan bir burç olarak tanınsa da güzel olan her şeye sahip olmak ister. Bu istek, zor beğenen Boğa kadınının beğendiği ürüne yüklü paralar harcamasına neden olur. Giyiminde konfor onun için önemlidir. Abartıyı, cafcafı sevmez. Alışverişte kalitesine inandığı markaları tercih eder.

İkizler

İdeal renkleri: Mavinin tüm tonları, turkuvaz

Kendine has çekiciliğiyle farkını hissettiren ıkizler kadını daima beğenilmek ister. Okumayı, araştırmayı sevdiğinden her konuda az da olsa bilgisi vardır. Bu yüzden son derece bilinçli bir müşteridir. Hareketli yapısı, giyim tarzını da etkiler. Genellikle spor ve rahat seçimleri tercih etse de bu burcun en belirgin özelliği olan çift karakterlik onu giyim konusunda da değişken yapar. ıkizler kadınının seçimi iddialı aksesuarlarla süslenmiş rahat kalıplı bir bikini olacaktır.

Yengeç

İdeal renkleri: Beyaz, gümüş, uçuk gri, violet

Yengeç burcunun bir diğer adı 'yuva burcu'dur. Nazik, sakin, çekingen olan bu burç kadını gösterişi sevmez. Duygusal ve romantik karakterine yakışan şekilde sade giyinir. Açık ve pastel renkli bikiniler ve bu bikinilere dantel gibi romantik süslemelerle katılmış detaylar Yengeç kadınının beğenisini toplayacaktır.

Aslan

İdeal renkleri: Lame, dore

Lükse ve zevkine son derece düşkün olan Aslan kadını, kendine olan güveninden dolayı giyim kuşamında cesur seçimler yapar. Parıltıyı ve cafcafı sevdiğinden taşlarla süslü dikkat çekici ürünler onlar için idealdir. Aksesuara büyük önem veren Aslan kadını seçtiği bikiniyi takılarla süslemek isteyecektir.

Başak

İdeal renkleri: Limon sarısı, açık sarı, orta koyulukta mavi

Çalışkanlığıyla tanınan Başak kadını, herşeyin en iyisini, en kalitesini ister. Bu nedenle çok zor beğenir. Çarşıya çıkıp rastgele bir şey satın almaz. Oldukça zevkli olan Başak kadını renk uyumu konusunda ise eşsizdir. Bikini ve mayosunu tamamlayacak plaj kıyafeti onu mutlu edecektir. Sade kıyafetlerden hoşlanan Başak için hijyen konusu önemlidir. Bu yüzden seçtiği ürünün güzelliğinin yanı sıra kullanılan kumaşın kalitesine de dikkat eder.

Terazi

İdeal renkleri: Pembenin bütün tonları, uçuk yeşil, pastel tonlar

Terazi kadını, zarif, hareketleri yumuşak, uyumlu ve çekici bir karakterdir. Göze hitap eden her şeye düşkündür. Sade, pastel renkli kumaşları tercih etse de; bu kumaşlara farklılık katan sıra dışı ayrıntılar onlar için önemlidir. Her konuda ahengi seven Terazi kadını, bikinisiyle uyum saglayacak plaj kıyafetini mutlaka satın almak ister. Tabi hangisini alacağına karar verebilirse... Çünkü Terazi kadının en kötü özelliği kararsız olmasıdır.

Akrep

İdeal renkleri: Siyah, kırmızı, bordo

Bir mekana girdiğinde bakışları üzerine çeviren bir cazibeye sahiptir Akrep kadını. Son derece cüretkar giyinebilir. Kolay kolay kimsenin almaya cesaret edemeyeceği koleksiyon parçaları onların ilk seçtikleri arasındadır. Yaşamın her alaninda tutkulu olan Akrep, bu cesaretini plajlarda da yansıtır. Lüks ve gösterişi seven Akrep için yazın modası olan seksi mayolar plaj alışverişinde vazgeçilmez bir seçenek olacaktır.

Yay

İdeal renkleri: Turkuvaz, mor

Yay kadını sakin görünüşünün altında çılgın bir ruh saklar. Kendini farklı ve gündelik hayattan uzaklaştıracak her türlü deneyime açıktır. Doğasındaki özgürlük arzusu onu, maceraya ve denenmemişi denemeye yönlendirir. Doğaya olan düşkünlükleri nedeniyle çiçek motiflerini sever. Seyahate uygun kullanışlı ürünler bu burç kadının alışverişte tercihi olacaktır.

Oğlak

İdeal renkleri: Nefti, kahve, koyu kurşuni

Genellikle minyon hatlara sahip olan Oğlak kadınının doğal bir zarafeti vardır. Vücutları hoş ve biçimlidir. Giydiğini iyi taşır. şık ama rahat ürünleri tercih eder. Alışkanlıklarına bağlıdır. Gösterişten hoşlanmaz. 'Ucuz mal alacak kadar zengin değilim' sözü Oğlak kadınının alışveriş alışkalığını anlatir. Mayo ve bikini seçiminde de düz renk, sade modellerden hoşlanan bu burç kadını giyiminde daima kaliteyi tercih eder.

Kova

İdeal renkleri: Karışık renk ve tonlar, turkuaz, gece mavisi

Kova kadını, karizmatik ve egzantirik kişiliğiyle tanınır. Hayli güzel ve çekicidir. Çok akıllı olan Kova kadının farklı bir ışığı vardır. Giyinişi ve görünüşü ilginçtir. Kıyafet seçiminde çılgınlık yapabilir. Yenilik ve değişikliklere açık olduğu için özgün ve orjinal parçalardan hoşlanır. Özel tasarım ürünler, iddialı desenler Kova kadınının mayo seçiminde tercih sebebi olacaktır.

Balık

İdeal renkleri: Orta tonda yeşil, deniz mavisi, bebe mavisi, gümüş, grimsi beyaz

Düşler burcu olarak tanınan hassas ve şefkatli Balık kadınının, alacalı ve güzel şeylere zaafı vardır. ıyi giyinmeyi sever. Kıyafet seçiminde Balık için asıl önemli olan şıklık değil süstür. Renkli, ışıltılı, pırıltılı şeyler ona zevk verir. Değerli taşlara, mücevherlere düşkündür. Yarı değerli taşlarla süslü aksesuarlar dikkatini çeker. Dokunmayı seven Balık, saten hissi veren yarı parlak mayo kumaşlarıyla kendini iyi hisseder.