Kurumsal

1958 yılında dönemin önemli tekstilcilerinden Nesim Hason tarafından kurulan HAS ON, baslangıçta 30-40 kişilik ekibiyle sadece iplik üretimi yapmaktaydı. 1970'lere kadar hazır giyim üretimine geçiş yapamayan Türkiye'de HAS ON, konfeksiyon üretimini gerçekleştiren ilk firma oldu. 1979 yılına gelindiğinde HAS ON, 700 kişilik ekibi ile tekstilin her alanında; iplikten kumaşa, faniladan çoraba, elbiseden cekete Türkiye'nin en büyük konfeksiyon üreticisi olma başarısını gösterdi.

Mus iplik ve çorap üretimine geçtiği 1972 yılında "mayo" üretimine de başlayan HAS ON, Türkiye'nin ilk mayo markalarından Nelson'un da temellerini atmış oldu. On ayrı şirketin bir araya gelmesiyle oluşan HAS ON firması, 1980'lerde bölündü. Firmalardan bir tanesi de "Nelson" adıyla sadece "mayo" üretimi yapmak üzere ayrıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Moris Eskinazi'nin liderliğinde yıllık 750 bin adet üretim hacmi ile günümüzde Türkiye'nin en büyük mayo üreticilerinden biri olan Nelson, iç pazarın yanı sıra dış pazara da üretim yapmaktadır. ABD başta olmak üzere, Almanya, Fransa, İspanya ve İsrail gibi ülkelere ihracat yapan Nelson; Zara, Victoria's Secret, Calvin Klein, Kindy, Hugo Boss, Donna Karan, Juicy gibi dünya markalarının mayo koleksiyonlarına üretim yaptı ve günümüzde bu markaların çoğuyla çalışması devam etmektedir.

33 yıldır değişmeyen kalitesi ve dinamik çizgisiyle dünya mayo modasının, kumaş teknolojilerinin günü gününe takipçisi ve uygulayıcısı olan Nelson, her yaz sezonunda Türk tüketicisine bikiniden mayoya, mayokiniden pareoya çok zengin bir koleksiyon sunmaktadır. Dünya modasını takip ederken Türk tüketicisinin beklentilerine yönelik tasarımları hayata geçirmek hedefi ile hareket eden Nelson, tüm zevklere hitap eden koleksiyon grupları ve uygun fiyatlarıyla her zaman tüketicisinin yanında olmayı ilke edinmiştir. Dikişinden, kumaşına, aksesuarından, kalıbına uyguladığı "sağlamlık" ilkesi ile Nelson, tüketicinin her zaman güvenini kazanmaktadır. Nelson için dünden bugüne değişmeyen tek hedef ayakları yere basan bir marka olmaktır. Kuruluşundan bugüne, ülkenin atlattığı onca krize rağmen sapasağlam ayakta oluşunun en büyük nedeni yarattığı güven ve hedeflediği gerçekçiliktir.

Süper model Claudia Schiffer, Elite Model Look ilk türkiye güzeli Duygu Dikmenoğlu, Caprice Bourret, Mellanie Bitti, Camilla Sjoberg, Alena Seredova,Sinem Güven, Eyşan Özhim, Tuğba Karaca, Tuba Ünsal, Çağla Kubat, Seçkin piriler, Ebru Destan, Öykü Serter, Aysun Kayacı, Tülin Şahin, Emine Ün, Melike Emiroğlu, Didem Taslan, Azra Akın, Zeynep Evrim Akın, Özlem Kaymaz, Nigar Talibova, Şenay Akay ve Ebru Şallı Nelson'un zaman içinde koleksiyonlarında birlikte çalıştığı mankenler arasındadır.